ברכת ועד ההורים

ברכת ועד ההורים

שלום לכל ההורים,

נמצאים אנו בפתחה של שנת לימודים חדשה, והשנה בשני בתי הספר ישנה הרגשה של התחלה חדשה: לא רק ההרגשה החגיגית הרגילה של פתיחת שנת הלימודים, אלא גם הנהלות חדשות: בבית הספר של הבנות ממשיכה לשנה שניה הגב’ איילת כהן, לאחר שהרב יוסי פרקש החליט לפרוש מניהול ביה”ס לבנות לאחר שנים רבות ולעבור לניהול בי”ס אחר.

הרב אלישע אבינר, מרבני עירנו, כותב בספרו “אמונת החינוך” כי בפתיחת שנת הלימודים מלווה את ההורים תחושת סיפוק על סיום חופשת הקיץ, המלווה בהרגשה מסוימת של דאגה: דאגה להצלחה בלימודים של ילדינו.

הרב מקשר אותנו לשאלה הנשאלת בגמרא (סנהדרין דף קו עמוד ב): “רבא שאל מדוע אין תפילתינו מתקבלת בשעת עצירת גשמים למרות שבקיאים אנו בכל חלקי הש”ס, בו בזמן שהיא נענתה בדורו של רב יהודה למרות שהם היו בקיאים בסדר נזיקין בלבד. השיב רבא, ש”הקדוש ברוך הוא ליבא בעי” (= ה’ מבקש את הלב). תכונה זו שהיתה קיימת בימי רב יהודה, חסרה היתה בימי רבא.”

מכאן מסיק הרב אבינר, כי “את התורה צריך ללמוד גם עם הלב (ולא רק לצבור ידיעות במוח)… ריבוי שעות לימוד והיקף ידיעות אינם ערובה לצמיחתו הרוחנית של התלמיד. הם תנאים חשובים אבל לא בלעדיים. תרומתם והשפעתם לוקות בחסר אם נעדר ה”לב”.” (עמוד 30).

בהזדמנות זו, אני קורא לכל אב ואם, המעוניינים להשפיע על החינוך של ילדינו ולקדם את בתי הספר, לבוא ולהצטרף לוועד ההורים.

אני רוצה להודות מקרב הלב לכלל חברות וחברי ועד ההורים המרכזי, אשר תרמו מזמנם, מכישוריהם ומניסיונם למען כלל אוכלוסית התלמידים וההורים.

בליבי תפילה כי שני המנהלים – הרב אברהם מיארה והגב’ איילת כהן – יצליחו בתפקידם ויזכו לשפע של שכל טוב מאת הקב”ה למען יזכו את ילדינו באהבת ה’, ביראת שמים ובלימוד התורה הקדושה.

                                                                               “תחל שנה וברכותיה”

                                                                                    אבינעם מאיר

            יו”ר ועד ההורים המרכזי – מעלה התורה בנים ובנות לשנה”ל תשע”ט

  א א’1 טובי פלסר אפרת דורי מלי מור א’4 אפרת מרזוק צופיה אנגלמן חני פרנקלין מיכל ממן
  ב ב’3 נועה קרמן עינת שבתאי תמרה מורג ב’4 חגית צפוני תהילה טמפלהוף שלומית חוטה אפרת ויינטראוב כוכי אליה הודיה תשובה ב’5   הודיה קלנגל גבי קופרמן
  ג ג’3 מיכל הלוי רחל לוי אפרת טאייב חגית לסמי אפרת מרזוק ג’4 אלי פלסר אלירן מיטב עינב בן אליהו שירן נגרין
  ד ד’3 איילת אבן חן בינה גלייזנר מיכל ממן אבינעם מאיר ד’4 הודיה קלנגל אוריין תורג’מן
ה ה’3 רינה רודל אסנת פרץ רחלי לוי ה’4 אפרת ויינטראוב מיכל הלוי חדווה פרידמן
ו ו’3 טובי פלסר שלהבת פלהיימר אופירה ולך חפציבה אליהו רחל פרידלנדר ו’4 אסתר דרשביץ אורי לוין מיכל ליבר

עוד באותו נושא

לוח חופשות

לוח חופשות ואירועים מיוחדים בשנתהלימודים התש”פ חופשת ראש השנה   – מערב ראש השנה שיחול ביום ראשון כ”טבאלול – ב’ בתשרי (29/9-1/10/2019). חזרה ללימודים ביום רביעי

קרא עוד »

כתיבת תגובה