מכתב להורים לקראת אסיפת ההורים

"חנוך לנער על פי דרכו, גם כי יזקין לא יסור ממנה."

הורים יקרים, ברכה ואור!

ביום שלישי הקרוב, יב' כסלו, תערך בבית החינוך שלנו אספת הורים פרטנית בין השעות 18:00-22:00.

המזכירה תהיה בין 20:00-21:00 להסדר תשלומים.

מפגש עם ההורים הוא אירוע חשוב ורב משמעות.

הידוק הקשר עם ההורים מאפשר שותפות, פיתוח וקידום של העשייה החינוכית.

נקודת המוצא למפגש מיטבי הוא הדגשת האינטרס המשותף של ההורים והצוות החינוכי בבית הספר והוא –  הובלת התלמידה למיצוי יכולותיה.

אספת הורים מהווה הזדמנות נהדרת לתקשורת הורה-מורה-תלמיד. יתרה מזאת, חשוב לזכור שמטרת השיחה היא למעשה קבלה והעברת מידע בנוגע לילדה והשגת שיתוף פעולה בין הבית לבית ספר, למען רווחתה של הילדה. ההורה מקבל תמונת מצב עדכנית לגבי תפקודה של הילדה גם בשיעורי המחנכות וגם בשיעורי המורים המקצועיים. ועם זאת, נותרו עוד מספר שבועות עד לתעודות על מנת להציב מטרות ממוקדות , לחשוב יחד מה עוד כדאי לשפר ולבדוק איך נערכים לקראת המחצית הבאה.

על מנת שהפגישה תהייה נעימה, יעילה ותותיר רושם חיובי על הילדה (…חישבו על הטווח הארוך), כדאי להיערך אליה. כהורים, חשוב שתגיעו רגועים וסבלניים (כיוון שלרוב יש איחור). בפגישה, חשוב להעביר מסר למחנכים ולמורים המקצועיים שאתם מכבדים אותם, יודעים שאכפת להם ושיש לכם עניין משותף- טובתה של הילדה. הקשיבו לדברי המורים, והתייחסו לנקודות שהם מעלה בצורה עניינית.

הורים יקרים, שימו לב לציין בשיחה נקודות חיוביות של הילדה. נסו להוסיף למורה מידע: ספרו האם ההתנהגות הזו אופיינית לילדה, נסו להסביר למה לדעתכם הילדה "עלה" או "יורדת" בלימודים, למה היא נעדרת דווקא משיעור מסוים, איך ניתן לפרש את ההתנהגות שלה עם חברותיה לכיתה…  התייחסו לקשיים בצורה פרופורציונאלית לשאר חלקי אישיותה ותפקודה.  לבסוף, חישבו יחד על דרכים לפתרונות ואיך ממשיכים הלאה.

והכי חשוב! אם נראה לכם שהייתם רוצים לשמוע עוד על בתכם, הייתם רוצים לברר נקודה מסוימת או שלא הספקתם לומר הכל, קבעו מיד פגישה נוספת עם המחנכים, או כל מורה מקצועי זה או אחר.   

לסיכום, מספר המלצות לאספת הורים:

חימום- עוד לפני הפגישה עם המורים, מצאו זמן נוח ושקט לשיחה קצרה עם הילדה ושאלו אותה איך היא מרגיש  בכיתה ובבית ספר, מה לדעתה המחנכת רוצה לספר לאמא ואבא, מה נראה לה שמורים מקצועיים יספרו עליה?

תעשו מקום לילדה – שאלו את הילדה האם יש לה משהו חשוב שהיתה רוצה שאמא/אבא יספרו למורה. אל תשכחו שבלהט הדינאמיקה הבית ספרית, לא תמיד יש למורים את הפניות להקשיב לכל ילדה. לכן, זו הזדמנות נהדרת לשוחח עם המורה, לספר לה איזה ילדה היא בבית, מה סדר היום שלה, לעדכן אותה בשינויים במשפחה, בחוג/עיסוק חדש של הילדה, מקצוע שהיא אוהבת במיוחד, ילדה שהציקה לה בזמן האחרון, לבקש לעבור מקום ועוד.  

נקודות כוח! – שימו לב להדגיש במהלך השיחה את נקודות הכוח של הילדה. תחומים בהם היא חזקה. כהורים, נסו לשמור על איזון בשיחה: להתייחס לתחומים הטעונים שיפור בצורה עניינית ובמקביל, לבקש מהמורה לספר, או לתאר בעצמכם, צדדים חיוביים של הילדה, באילו תחומים ניכר שהיא משתדלת, באילו מקצועות התקדמה, במה השתפרה ומצליחה.  

הצבת מטרות- חישבו יחד עם המורה על מטרה אחת משותפת שניתן להשיג עד סוף המחצית/השנה. חשוב להגדיר בצורה ממוקדת יחד עם המורה מה הקושי, או התחום בו נדרש שיפור (… ולכל אחד ואחת יש תחום כזה). לאחר מכן, הציבו יעד מציאותי ואפשרי לשינוי. ולבסוף, הציגו את הדרכים להשגת היעד ומנו מספר דרכים לפתרון הבעיה.  

המורים  המקצועיים יהיו בין השעות 18:00-22:00.

באם אינכם יכולים להגיע כלל לערב זה אנא יידעו את מחנכת הכיתה על מנת שנוכל להיערך ויקבע זמן אחר לפגישה.

אנא שימו לב לא לחנות בערב אספת ההורים בחניות הפרטיות של תושבי השכונה.

נשמח לראות את כולכם

איילת

וכל הצוות

עוד באותו נושא

הכנה להורים – למידה מרחוק

הקלטת המפגש נשלחה בקבוצות הוצפ.     חשוב! לפחות חלק מהמשתתפים צריכים להיכנס דרך החשבון של הבת שלהם כדי לאשר את מי שנכנס דרך הקישור

קרא עוד »

עדכוני פתיחת שנה

הורים יקרים, חופשה מאתגרת עברה על כולנו… מלאה בהנחיות שמשתנות ובהרבה אי וודאות. אנו משתדלים ונמשיך להשתדל לעדכן בכל דבר ברגע שנדע… חשוב לדעת שיש

קרא עוד »